Vilnius FM - 104.3 MHz
Transliuojama

LABAS, VILNIAU! SADBOI: „Paskutinį kartą“ ir tai, kas laukia toliau

Facebook
LinkedIn
SADBOI grupė, laidoje Labas, Vilniau!

Grupė SADBOI apsilankė VILNIUS FM laidoje „Labas, Vilniau!“, kur kartu su Timūru Augucevičiumi pristatė naujausią savo singlą „Paskutinį kartą“. Pokalbio metu Edgaras ir Artiomas atvirai kalbėjo apie kūrinio gimimą, naują muzikinę kryptį, vaizdo klipo kūrybą ir tai, kaip per pastaruosius metus pasikeitė jų požiūris į muziką bei sceną.

Naujasis singlas klausytojams atveria kitokią SADBOI pusę – brandesnę, drąsesnę ir nebijančią eksperimentuoti tiek muzika, tiek vizualine kalba.

Daina apie santykius, kuriuose „paskutinis kartas“ dažnai nebūna paskutinis

Pasak grupės narių, dainos centre – toksiški santykiai ir emociniai ciklai, kuriuos daugelis yra patyrę bent kartą gyvenime. Kūrinys nagrinėja situacijas, kai žmonės nuolat sau pažada, kad tam tikras įvykis ar konfliktas buvo paskutinis, tačiau vis grįžta prie tų pačių santykių modelių.

„Dažniausiai paskutinis kartas nebūna paskutinis kartas. Dėl to šitoje dainoje nusprendžiau tą frazę kartoti daug kartų.“

Edgaras pasakoja, kad jam buvo svarbu pažvelgti į šią temą ne iš kaltinimo, o iš stebėtojo perspektyvos – parodyti, kaip tokie santykiai atrodo iš šalies ir kodėl žmonėms taip sunku iš jų išeiti.

„Mes niekas nuo jų nesame apsaugoti. Kartais myli žmogų ir tuo pačiu metu jo nekenti. Norėjosi tai parodyti tiek tekste, tiek vaizdo klipe.“

Retro estetika ir naujas SADBOI skambesys

„Paskutinį kartą“ taip pat išsiskiria nauju grupės muzikiniu skambesiu. Šį kartą SADBOI pasuko retro kryptimi – kūrinyje girdimi 80-ųjų įkvėpti sintezatoriai, o vaizdo klipe dominuoja nostalgiją kurianti estetika.

Pasak muzikantų, tai nėra bandymas sekti madas. Priešingai – tai natūralus kūrybinis procesas ir noras ieškoti naujų formų.

„Mes niekada nebuvome nuspėjama grupė. Mums visada patiko eksperimentuoti. Naują albumą ar repertuarą visada traktuojame kaip galimybę pabandyti kažką naujo.“

Retro nuotaika atsispindi ne tik muzikoje, bet ir vaizdo klipe – nuo 4:3 formato iki spalvinės stilistikos bei kinematografiškų sprendimų.

Vaizdo klipas – ne mažiau svarbus nei pati daina

SADBOI neslepia, kad vizualinė kūrybos pusė jiems yra itin svarbi. Grupė siekia kurti vientisą pasaulį, kuriame muzika, įvaizdis ir vaizdo klipai papildo vieni kitus.

Edgarui ši sritis ypač artima – jis yra studijavęs filmavimą ir aktyviai dalyvauja kuriant grupės klipų koncepcijas.

„Artistui šiais laikais labai svarbus vientisumas. Turi parodyti įvairias savo puses, ne tik muzikinę.“

Naujajame klipe buvo siekiama sujungti ryškius, šiuolaikiškus įvaizdžius su brutalistine architektūra ir sukurti stiprų vizualinį kontrastą.

„Norėjau kažko ryškaus. Man patinka nestandartiniai sprendimai ir stiprūs kontrastai.“

Kūrybiniai ginčai, kurie padeda augti

Nors SADBOI nariai kartu dirba jau ne vienerius metus, jie neslepia, kad kūrybinis procesas retai būna visiškai sklandus. Tačiau būtent diskusijos ir skirtingi požiūriai leidžia pasiekti geriausią rezultatą.

Dažniausiai Edgaras atneša pirminę dainos idėją, o vėliau kartu su Artemu ją vysto studijoje.

„Mes dažnai pasiginčijam dėl dalykų, bet tai yra kūrybinio proceso dalis. Svarbiausia rasti balansą tarp to, kas svarbu mums abiem.“

Tarp grupės narių susiformavęs stiprus pasitikėjimas leidžia kritiką priimti kaip profesinį, o ne asmeninį vertinimą.

„Darbo santykius labai moku atskirti nuo asmeniškumų. Jeigu man pasako, kad daina bloga, tai nereiškia, kad žmogus kažką blogo pasakė apie mane.“

„Muzikinės kaukės“ atnešė daugiau pasitikėjimo savimi

Pokalbio metu buvo paliesta ir Edgaro dalyvavimo televizijos projekte „Muzikinės kaukės“ tema. Pasak jo, tai tapo viena vertingiausių profesinių patirčių.

Projektas ne tik leido išbandyti save skirtinguose amplua, bet ir suteikė daugiau sceninės laisvės bei pasitikėjimo.

„Po šio projekto dar aiškiau supratau, kad man tai patinka ir kad noriu tai daryti. Tai buvo vienas geriausių mano sprendimų.“

Anot atlikėjo, ši patirtis jau dabar atsispindi tiek koncertuose, tiek filmuojant naujus vaizdo klipus.

Naujas albumas ir dar negirdėta muzika

„Paskutinį kartą“ yra pirmasis kūrinys iš naujojo SADBOI kūrybinio etapo. Grupė neslepia, kad šiuo metu intensyviai dirba prie būsimo albumo ir jau ruošia naują koncertinę programą.

Kol kas muzikantai nenori atskleisti visų detalių, tačiau žada, kad klausytojų laukia netikėtų sprendimų ir naujų muzikinių krypčių.

„Mes praktiškai pristatėme tik pirmą dainą. Jūs dar negirdėjote, kur link judame ir kas laukia toliau.“

Tačiau vienas dalykas išlieka nepakitęs – SADBOI ir toliau renkasi kokybę, net jei tam reikia daugiau laiko, pastangų ir kantrybės.

„Mes pasirinkome kelią ne išsibarstyti, o kurti kokybišką produktą ir gerbti savo klausytoją.“

Skaityk daugiau